Kam vyrazit

Okolí chalupy – co nevynechat 🙂 Černá Voda se nachází 20 km od města Jeseník. Rozkládá se na úpatí Rychlebských hor, jedněch z nejkrásnějších a nejméně turisticky vyhledávaných oblastí.


RYCHLEBSKÉ STEZKY

Jedny z nejvyhlášenějších singletrailových center nejen v rámci ČR. RS tvoří traily pro horská kola v okolí Černé Vody – jde o největší síť tras pro horská kola a vyznavače MTB v ČR. Trasy jsou rozdělené podle obtížnosti – najdete zde jak trailypro velmi zkušené bikery, tak i stezky pro děti.
www.rychlebskestezky.cz

ZŘÍCENINA HRADU KALTENŠTEJN

Zřícenina gotického hradu Kaltenštejn se nachází v obci Černá Voda. Byl vybudován ve 13. století v období vratislavského biskupství. V 15. století byl zbořen – říká se, že materiál byl použit na úpravy zámku Jánský Vrch v Javorníku.

ZATOPENÝ LOM RAMPA

Jeden z nejznámějších a nekrásnějších lomů ke koupánína Jesenicku – lom Rampa v Černé Vodě. Typická je vysoká, jakoby naříznutá vysoká stěna a čistá voda.

BOŽÍ HORA

Je nejvyšším vrcholem Žulovské pahorkatiny. Na vrcholku se nachází kostel Panny Marie Bolestné, jde o tradiční poutní místo a ze Žulové sem vede křížová cesta. Z Boží hory je nádherný výhled na rychleby.

VENUŠINY MISKY

Národní přírodní památka asi 4 km vzdálená od Černé Vody. Jedná se o skalní útvar na kopci jménem Smolný vrch. Z misek je krásný výhled na žulovskou pahorkatinu a „kobylské“ louky kolem Šíravy a Šibeničního vrchu.

TANČÍRNA v Račím údolí

V minulosti využívaná jako taneční sál, restaurace aj. Tato secesní stavba byla nedávno zcela zrekonstruována a funguje jako kulturní centrum Rychlebských hor – konají se zde nejrůznější koncerty, vernisáže apod. Leží asi 17 km od Černé Vody, návštěva se dá spojit s výletem na Čertovy kazatelny.

www.georgshalle.cz